Хешрейт біткоїна продовжує зростати, збільшившись в цьому місяці до 40 EH/s (экзахешей в секунду; 1 экзахеш = 1000 петахешей в секунду). Незважаючи на падіння курсу, поточний хешрейт в рази вище торішнього піку (близько 13 EH/s). Таке зростання, безумовно, вражає, але разом з тим створює серйозні труднощі майнер, оскільки вимагає постійного реінвестування обладнання для збереження конкурентоспроможності на ринку і рентабельності майнінгу.
В кінці 2017 року хешрейт був еквівалентний потужності приблизно 2 млн. ASIC-майнер, що значно перевищує оцінку асиков, задіяних в роботі мережі навіть без обліку «альтернативних» джерел хешрейта — ASIC-установок, подібних BlockBox від Bitfury. Це пристрій використовує запатентовану Bitfury технологію c потужністю 8 PH/s (8000 TH/s) на штуку. За чутками, ціна такого пристрою становить $1 млн., тому такі станції точно не стануть масовим продуктом. У цьому році генеральний директор Bitfury Валерій Вавилов оцінив частку своєї компанії на ринку майнінгу в 10-12%, значна частина яких припадає на встановлення BlockBox. Наприклад, Hut 8 Mining має 33 установки BlockBox, які в даний час працюють в Канаді з сукупним хешрейтом близько 255,5 PH/s.
Поточний стрімке зростання хешрейта не став несподіванкою: протягом останніх чотирьох з половиною років він влаштувався в поєднанні з вражаючим прогресом ефективності майнингового обладнання. Нещодавнє дослідження BitMEX показало домінування Китаю в майнинге біткоїна, але разом з тим дуже низьку енергоефективність цього процесу, який значною мірою виріс навколо алюмінієвої промисловості в країні (заводи з виробництва алюмінію отримують електроенергію по 3 центи за 1 кВт⋅год, що в два рази дешевше звичайної плати за енергію в КНР). Вугільна енергетика країни являє собою важливе джерело для майнинговых пулів компанії Bitmain. З іншого боку, в дослідженні Coinshares підкреслюється, що Китай, мабуть, перестав бути домінуючим споживачем електрики в біткоїн-майнинге. У дослідженні Coinshares сказано:
Найдешевшу електроенергію в світі переважно отримують на гідроелектростанціях, але майнінгові компанії продемонстрували, що можуть знайти найдешевші джерела електрики в будь-яких місцях. Хоча значна частина індустрії була обмежена Китаєм в останні кілька років, зараз ми спостерігаємо велику кількість майнер в набагато більш глобальних масштабах.
Експерти стверджують, що зростаюча частка хешерейта розподіляється по всьому світу. Дешеву електроенергію для майнінг можна знайти в Канаді, Норвегії та в інших країнах з прохолодним кліматом, який зменшує витрати на охолодження обладнання.
Важливо пам’ятати, що точно обчислити глобальний хешрейт практично неможливо; більшість оцінок базується на очікуваному часу знаходження блока, складності блоку і фактичному часу, затрачиваемом на знаходження нового блоку.
Читайте також: Як майнінг в Ісландії відкриває шлях нової промислової революції