Truemag

  • Гаманці
    • Bitcoin Wallet
    • Cryptopay
    • Bitxfy
  • Хмарний майнінг
    • HashFlare
    • Genesis Mining
  • Біржі
    • EXMO
  • Криптовалюти
    • Bitcoin
    • Etherium
    • Litecoin
    • Zcash
    • Ripple
    • Monero
  • ICO
    • CryptF
  • Новини
Головна Bitcoin

Bitcoin

Що таке Біткоін?

Щоб прорватися через деякі з плутанина біткоін, нам потрібно розділити його на дві складові. З одного боку, у вас є bitcoin-знак, фрагмент коду, який представляє володіння цифровий концепції – це ніби віртуальний вексель. З іншого боку, у вас є біткоін-протокол розподіленої мережі, яка підтримує регістр залишків біткоін. Він створюється і зберігається в електронному вигляді. Біткоини не друкуються, як долари або євро – вони повторно випускаються комп’ютерами по всьому світу, використовуючи безкоштовне програмне забезпечення. Це був перший приклад того, що ми сьогодні називаємо криптовалютами,

Хто його створив?

Біткоін – це нова Валюта, яку створив в 2009 році невідомий чоловік, використовуючи псевдонім Сатосі Накамото. У цей день, ніхто не знає, хто такий Сатоши Накамото насправді. Ідея полягала у створенні засобу обміну, незалежного від будь-якої центральної влади. Немає єдиної організації, яка контролює мережу bitcoin.

Угоди здійснюються без посередників – значить, немає банків! Біткоіни можуть бути використані для бронювання готелів на Expedia і купітвлі ігр для Xbox. Але набагато більше галасу спричинила торгівля біткоінами. Ціна біткоіна злетіла в десятки разів у 2017 році. Чому Біткоини? Біткоини можна використовувати для покупки товарів анонімно. Крім того, міжнародні платежі проходять легко і дешево, тому що біткоини не прив’язані до якої-небудь країні. Деякі люди просто купують біткоини в якості інвестицій, розраховуючи, що вони підуть вгору в ціні. Переказами можна посилати біткоини за допомогою мобільних додатків. Це схоже на відправку грошових коштів в цифровому вигляді.

Біткоини зберігаються в “електронному гаманці”, який існує або в хмарі або на комп’ютері користувача. Гаманець – це свого роду віртуальний банківський рахунок, який дозволяє користувачам відправляти і отримувати біткоіни, оплачувати товари чи заощадити свої гроші. Це в основному нерегульований ринок, але деякі країни, такі як Японія, Китай і Австралія почали впровадження правил. Уряди стурбовані оподаткуванням і відсутністю контролю над валютою.

Невелика кількість нових біткоінiв майниться щогодини, і буде продовжувати додаватися поступово все меншими темпами, поки не досягне 21 млн. Це робить біткоін більш привабливим в якості активу – в теорії, якщо попит зростає, а пропозиція залишається незмінною, то значення буде збільшуватися. Оскільки немає центрального користувачам не потрібно ідентифікувати себе при відправці біткоін іншому користувачеві. При запиті угоди представлений протокол перевірки всіх попередніх угод, щоб підтвердити, що Відправник має необхідні біткоіни, а також повноваження, щоб відправити їх. Системі не потрібно знати його або її особистість. На практиці, у кожного користувача є адреса або гаманець. Операціями можна, приклавши деякі зусилля, можна відстежити таким чином. Оскільки мережа є прозорою, в ході конкретної транзакції все видно всім.

Як заробити на них: де вигідніше купити біткоін та як продати

З початку 2017 року біткоін подорожчав у 4 рази. Гроші, яких не існує, коштують дорожче нафти і золота. Торгівля криптовалютами — заняття ризиковане. Ось що потрібно знати, якщо ви любите ризик. Фізично цієї валюти не існує, є тільки спеціальні реєстри, в яких ведеться облік, скільки в кого біткоінов і хто куди їх переводить. Ці журнали називаються блокчейнами. Це схоже на те, як влаштовані безготівкові платежі в банках: коли ви платите карткою в магазині, ви теж не передаєте нікому ніяких фізичних грошей чи золота. Просто десь в банківському реєстрі прописується ваша операція.

Біткоіни відрізняються від звичайної валюти тим, що реєстри зберігаються централізовано в банках та платіжних системах, а одночасно на всіх комп’ютерах, які зайняті біткоінами. Будь-яка людина може подивитися всі операції з усіма біткоінами за всю історію. Реєстри захищені криптографією. Підробити їх одночасно у всіх не можна. Неможливо переписати дані в блоках і заявити, що у когось тепер є мільйони. Біткоін в цьому сенсі досить захищений. Правда, вже існує атака, яка дозволяє двічі розрахуватися одними і тими ж біткоінами, тому сказати, що біткоін абсолютно безпечний, не можна.

Звідки беруться біткоіни

Звичайну валюту випускає держава. Дуже опосередковано вона пов’язана з запасами золота, але за фактом вона не пов’язана ні з чим — скільки державі потрібно, стільки воно і надрукує. Біткоиіни не пов’язані з якоюсь однією державою. Нові одиниці біткоінів з’являються в процесі того, як комп’ютери в цій платіжній мережі обслуговують потреби цієї ж самої мережі. Наприклад, десь у Китаї чоловік заплатив біткоінами за піцу. Цю операцію треба записати в реєстри на всіх комп’ютерах, які підключені до біткоін мережі. Щоб записати операцію до реєстру, потрібно припечатати її спеціальної підписом, як сургучовой печаткою. Цей підпис потрібно розрахувати, це складна комп’ютерна задача. Десь у Венесуелі стоїть комп’ютер, який обслуговує біткоін мережу. Він тільки що вирахував цей криптографічний підпис.

В знак подяки власник цього комп’ютера отримує винагороду у вигляді біткоін-копієчки. Для венесуельця, який встановив комп’ютер в режим обчислення криптографічних підписів, це виглядає так: його комп’ютер щось там собі шарудить, а йому на рахунок капають біткоін-копійки. Комп’ютер ніби видобуває біткоіни, хоча насправді він просто шифрує і припечатує чужі операції. Це називається майнингом — як би «видобуток» біткоінів. Насправді добуваються не самі біткоіни, а сургуч для захисту реєстрів. Біткоини — це винагорода за службу. Майнінг — окрема велика тема. У двох словах: обладнання дороге, ефективність низька, вам доведеться конкурувати з мегаватними китайськими майнінговими кластерами, які будують на базі електростанцій. Якщзо ж вам цікаво як почати, то рекомендуємо ознайомитись з нашим гайдом як майнити криптовалюту. Альтернатиою купівлі десятка відеокарт (читай “інвестиціям у десятки тисяч доларів США) є хмарний майнінг криптовалют.

Навіщо потрібен біткоін

Криптовалюта дозволяє переводити гроші під псевдонімом і без участі банків. Це актуально для угод з людьми та компаніями з країн поза межами СНД. За біткоіни можна купити квиток «Эйрбалтик», комп’ютер «Делл». Можна навіть пожертвувати кошти буддійського храму в Сеулі. Біткоінами торгують на біржі, в них вкладають гроші. З 2015 року біткоін подорожчав з 200-300 доларів до майже 20 000. Це зробило кріптовалюти цікавими для інвестицій і спекуляцій. Інтерес підігрівають історії успіху. У 2009 році норвезький студент Крістофер Кох навмання купив біткоінів на 24 долара. Він згадав про вкладення через 4 роки, коли його стан досягло 885 тисяч доларів. І купив на частину вкладених грошей квартиру в Осло. Для переказів та оплати послуг використовують біткоін-гаманці. В них зберігаються цифрові ключі, необхідні для транзакцій. Якщо ви втратите приватний ключ, то гроші пропадуть назавжди. Їх не можна повернути, зателефонувавши в банк.

Під псевдонімом — це не анонімно. Реєстри операцій біткоіна містять всю історію операцій за весь час по всіх гаманцях. Якщо ви купили за біткоіни що-небудь негарне, а потім якось стало відомо, що за вами числиться цей гаманець, то зацікавлена людина зможе побачити всі ваші операції. Наприклад, якщо ви купили квиток на літак за біткоіни і вказали при оплаті свої особисті дані, то зацікавлені спецслужби вже зможуть вас ідентифікувати.

Як заробляти на біткоінах

У мережі можна знайти багато повчальних відео, блогів і форумів, де обіцяють дохід 20% на місяць. Загальний зміст: купувати біткоіни за мінімальним курсом з мінімальними комісіями і продавати за максимальним курсом, але теж з мінімальними комісіями. Здається, що торгувати валютою просто, але не варто ризикувати відразу. Курс біткоіна змінюється дуже швидко і різко. Для початку спробуйте торгувати сумою, яку не шкода втратити. Коли вийде стабільно заробляти, можна грати по-крупному.

Найменше ризиків при торгівлі по тренду. Для цього потрібно завести гроші на біржу, дочекатися моменту, коли курс упав і тільки починає рости. А потім купити біткоіни і чекати, коли курс досягне піку. З такою стратегією безпечніше не зберігати біткоіни на біржі, а переводити їх на окремий гаманець.

Як виміряти ризик

Торги на біржі — це робота. Гравці стежать за курсом валют постійно, звіряються з китайськими біржами. Щоб не пропускати коливання курсу, можна завантажити додаток «біткоін параноїк». Як тільки біткоін почне знижуватись або зростати, будильник спрацює. Ще заробляти можна на Initial Coin Offering (ICO) — це аналог краудфандингу або виходу на біржу. Ви вкладаєтеся в нову компанію, стартап, а за це отримуєте токени — подоба акцій. Якщо пощастить і компанія виросте, отримаєте дохід.

Що робити? Йти в біткоіни, эфириум і блокчейн?

Деякі люди вкладаються в нові кріптовалюти. Крім біткоіна їх кілька сотень. Курс валюти монеро за останній рік зріс у 40 разів, з 14 до 585 доларів. Ефіріум і даш подорожчали в 17 разів. Вкладення в ICO і нові кріптовалюти — високоризикові. Щоб оцінити перспективність стартапу, потрібно розібратися в блокчейн-технологіях і бізнесі.

Запам’ятайте:

  • Криптовалюта — ризиковане заняття. Біткоін все ще не вийшов за рамки експерименту. Ніякі ваші права тут не захищені.
  • Подбайте про захист гаманця і надійно зберігайте паролі.
  • Ознайомтеся з комісіями сервісів перед переведенням коштів. Транзакції можуть з’їсти і 10, і 15, і навіть 20%.
  • Не перекладайте біткоіни до підтвердження, що вам перерахували за них валюту. Транзакції з криптовалютами не можна скасувати.
  • Якщо зберігаєте гроші в біткоінах, стежте за його курсом.
  • Починайте торгувати з суми, яку не шкода втратити.
  • Професійний трейдинг на біткоінах — це повноцінна робота. Якщо хтось обіцяє гарантований заробіток без зусиль, швидше за все, цей хтось заробить на вас.
Dec 20, 2017Zik09PKaa
Найпопулярніші пости
Американський конгресмен закликав заборонити купівлю і майнінг біткоїнов
Bitmain представив Antminer Z9 — «повноцінний» майнер для Equihash
Хешрейт біткоїна виріс до 40 экзахешей в секунду
ПРО НАС

КриптоГрата

КриптоГрата – це молодий україномовний ресурс про криптовалюти. Всі новини та гайди виходять виключно українською. А на LetKnow News можете читати новости криптовалют на русском.

Categories
  • Новини (11)
Footer Sidebar 3

Drop a widget on "Footer Sidebar 3" sidebar at Appearance > Widgets page.

Підписка на новини

Підпишіться на новини щоб бути в курсі всіх важливих новин зі світу криптовалют.

ГриптоГрата - 2018