Як пише Techradar, у липні варто очікувати подальшого зниження цін на відеокарти в світових масштабах. Експерти пов’язують це насамперед з падінням інтересу до майнингу. Інший фактор — перенасиченість ринку дешевими комплектуючими, з-за чого виробники не поспішають з випуском нових моделей. Так, у червні цього року голова найбільшого виробника відеокарт Nvidia Хуан Жэньсюнь оголосив, що компанія не буде випускати нові моделі «протягом довгого часу».
На початку літа повідомлялося, що один з азіатських партнерів Nvidia повернув компанії 300 000 відеокарт. Із-за виниклих труднощів з інвентаризацією Nvidia вирішила не запускати нову лінію, поки не розпродасть запаси обладнання, частина якого була виготовлена ще два роки тому.
Представники компанії відзначили, що спад інтересу до майнингу і зниження цін на відеокарти стануть особливо помітні після третього кварталу 2018 року.
Що стосується російського ринку, відзначається певний спад інтересу до приватного майнингу. «Комерсант» з посиланням на дані сервісу безкоштовних оголошень «Дзиґа» проаналізував показники другого кварталу 2018 року, з’ясувавши, що в порівнянні з попереднім періодом попит на обладнання для майнінг значно знизився: у квітні — червні фізичні особи набули цієї апаратури на третину менше, ніж у січні — березні.
Ціна устаткування знизилася відповідно попиту: в середньому вартість готових майнінг-ферм, відеокарт і материнських плат впала на 40%. Кількість проданих агрегатів ASIC AntMiner у другому кварталі зменшилася удвічі, середня ціна знизилася з 126 000 до 65 000 рублів.
Статистика пошукових запитів також вказує на зменшення інтересу до майнингу: так, у другому кварталі користувачі шукали відеокарти в півтора рази рідше, ніж у першому, інтерес до ферм зменшився в два рази, а ASIC AntMiner публіка шукала в 1,7 рази менш активно. Паралельно скоротився і рівень пропозицій: у другому кварталі кількість оголошень про продаж обладнання для майнінг знизилась у 2,3 рази порівняно з аналогічним показником за перший квартал.